2014

*3/1 Bageriet (Premiär) kl.10.30 Höör (Biblioteket)

12/1 Bageriet kl.14.00 Dalby (Eginogården)

*18/1 Bageriet kl.11.00 Nyhamnsläge (Biblioteket)

21/1 Vattenshowen kl.10.00 Trelleborg (Näktergalens fsk)

31/1 Lilla Spökshowen kl.12.00 Fagerhult (Fsk Ekebacken)

6/2 Bageriet kl.9.30 Lund (Tunaskolan)

*11/2 Lilla Spökshowen kl.10.00 Veberöd (Biblioteket)

*14/2 Bageriet kl.10.00 Borrby (Församlingshemmet)

14/2 Bageriet kl.13.00 Hammenhög (Församlingshemmet)

*16/2 Bageriet kl.16.00 Vittsjö (Medborgarhuset)

*18/2 Bageriet kl.11.00 Sölvesborg (Församlingshemmet)

*22/2 Bageriet kl.11.00 Gislaved (Biblioteket)

*27/2 Bageriet kl.9.30 Jonstorp (Biblioteket)

*1/3 Småttingarnas show kl.10.30 Tomelilla (Biblioteket)

*13/3 Bageriet kl.10.00 Helsingborg (Drottninghögs bibliotek)

*15/3 Bageriet kl.11.00 Viken (Biblioteket)

*18/3 Bageriet kl.10.00 Helsingborg (Råå bibliotek)

*23/3 Småttingarnas show kl.15.00 Eslöv (Stadsbiblioteket)

24/3 Lilla Spökshowen kl.12.30 Malmö (Sorgenfriskolan)

24/3 Lilla Spökshowen kl.10.30 Malmö (Sorgenfriskolan)

24/3 Lilla Spökshowen kl.9.30 Malmö (Sorgenfriskolan)

25/3 Skapande skola Malmö (Sorgenfriskolan)

26/3 Skapande skola Malmö (Sorgenfriskolan)

27/3 Skapande skola Malmö (Sorgenfriskolan)

28/3 Skapande skola Malmö (Sorgenfriskolan)

*29/3 Småttingarnas show kl.11.00 Malmö (Mazetti,Teaterns Dag)

*31/3 Bageriet kl.18.30 Tormestorp (Johannesgården)

*1/4 Bageriet kl.18.30 Sösdala (Kyrkans hus)

*3/4 Bageriet kl.10.00 Laröd (Biblioteket)

*5/4 Bageriet kl.12.00 Lerberget (Biblioteket)

11/4 Småttingarnas show kl.9.30 Lund (Järnåkraskolan)

*12/4 Bageriet kl.11.30 Malmö (Lindängenbiblioteket)

*23/4 Bageriet kl.9.30 Örkelljunga (Biblioteket)

*23/4 Bageriet kl.10.30 Örkelljunga (Biblioteket)

*7/5 Bageriet kl.10.00 Helsingborg (Ringstorps bibliotek)

15/5 Lilla Spökshowen kl.10.00 Alnarp (Solrosens fsk)

*18/5 Småttingarnas show kl.14.00 Bromölla

*28/5 Bageriet kl.18.15 Flyinge (Församlingshemmet)

*31/5 Bageriet kl.14.00 Malmö (Blå båten)

1/6 Lilla Spökhistorien kl.13.30 Stehag (Församlingshemmet)

3/6 Lilla Spökhistorien+Skapande skola kl.9.00 Malmö (Augustenborgsskolan)

9/6 Lilla Spökhistorien+Skapande skola kl.8.15 Malmö (Nydalateatern)

10/6 Bageriet kl.10.00 V Ingelstad (Månstorps förskola)

10/6 Skapande skola Malmö (Nydalateatern)

*14/6 Sagoakuten kl.12.00 Kulturfestivalen i Vittsjö

*25/6 Sagoakuten kl.10.00 Malmö (Folkets park)

*1/7 Sagoakuten kl.10.00 Malmö (Folkets park)

*4/7 Sagoakuten kl.10.00 Malmö (Folkets park)

*16/7 Bageriet kl.10.00 Genarp (Församlingshemmet)

*19/7 Ericsson/Medin, konsert kl.19.00 Strandbaden (Örestrand)

*8/8 Ericsson/Medin, konsert kl.18.30 Vellinge (Vellinge Gästis)

*17/8 Vattenkalaset kl. 14.00 Malmöfestivalen (Blå båten)

*7/9 Trollet och Vätten kl. 11 Torup (Bokskogens Dag)

*7/9 Trollet och Vätten kl. 12 Torup (Bokskogens Dag)

*7/9 Trollet och Vätten kl. 13 Torup (Bokskogens Dag)

14/9 Bageriet kl.10.00 Teckomatorp

16/9 Bageriet kl.17.00 Malmö (Limhamn församlingshus)

18/9 Småttingarna kl.9.30 Arrie (Förskolan)

22/9 Skapande skola Stehag (Stehagsskolan)

23/9 Skapande skola Stehag (Stehagsskolan)

24/9 Skapande skola Stehag (Stehagsskolan)

2/10 Skapande skola Stehag (Stehagsskolan)

3/10 Skapande skola Stehag (Stehagsskolan)

5/10 Bageriet kl.11.30 Lund (M Magdalena församlingshem)

6/10 Trollet och Vätten kl.9.30 Ystad

8/10 Småttingarna kl.9.00 Förslöv (Församlingshemmet)

8/10 Småttingarna kl.10.00 Förslöv (Församlingshemmet)

*8/10 Småttingarna kl.15.30 Hjärup (Bibliotek)

9/10 Skapande skola Lund (Fäladsgården)

10/10 Skapande skola Lund (Fäladsgården)

*11/10 Bageriet kl.11.00 Värnamo (Biblioteket)

*11/10 Bageriet kl.12.00 Värnamo (Biblioteket)

13/10 Skapande skola Lund (Fäladsgården)

14/10 Bageriet kl.10.00 Marieholm (Marieskolans idrottshall)

14/10 Skapande skola Lund (Fäladsgården)

15/10 Skapande skola Lund (Fäladsgården)

21/10 Vattenkalaset kl.10.00 Trelleborg (Näktergalens förskola)

*25/10 Lilla Spökhistorien kl.14.00 Hjärup (Hjärupslundsskolan)

*30/10 Lilla Spökhistorien kl.13.00 Munka Ljungby (Biblioteket)

*30/10 Lilla Spökhistorien kl.10.00 Munka Ljungby (Biblioteket)

*1/11 Lilla Spökhistorien kl.14.00 Malmö (Blå båten)

3/11 Lilla Spökhistorien+Skapande skola Malmö (Monbijouskolan)

3/11 Lilla Spökhistorien+Skapande skola Malmö (Monbijouskolan)

3/11 Lilla Spökhistorien+Skapande skola Malmö (Monbijouskolan)

4/11 Skapande skola Malmö (Monbijouskolan)

5/11 Skapande skola Malmö (Monbijouskolan)

6/11 Skapande skola Malmö (Monbijouskolan)

7/11 Skapande skola Malmö (Monbijouskolan)

13/11 Lilla Spökhistorien+Skapande skola Malmö (Risebergaskolan)

*15/11 Lilla Spökhistorien kl.13.00 Hörby (Biblioteket)

17/11 Lilla Spökhistorien+Skapande skola Malmö (Högaholmskolan)

18/11 Lilla Spökhistorien+Skapande skola Malmö (Lindängenskolan)

*22/11 Vattenkalaset kl.10.30 Perstorp (Biblioteket)

24/11 Småttingarna kl.10.15 Malmö (Galejonens förskola)

24/11 Bageriet kl.12.00 Malmö (Galejonens förskola)

15/12 Småttingarna kl.10.00 Trelleborg (Näktergalens förskola)

23/12 Julshow kl. 16.00 Malmö (Stadsmissionen)

*24/12 Julshow kl.11.00 Malmö (Limhamns kyrka)

*31/12 “Nyårsfén” vid Malmö opera kl. 13-17 Malmö (Magistratsparken)