2016

2016

* Offentlig föreställning

*10/1 Lilla Spökhistorien, kl. 14.00 Dalby, Eginogården

14/1 Småttingarna, kl. 9.30 Malmö, Sofieholms förskola

18/1 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

21/1 Småttingarna, kl. 9.30 Bunkeflo, Villans förskola

23/1 Bageriet, kl. 10.30 Sjöbo, Stenänga förskola

*23/1 Ericsson/Medin, kl. 22 Eslöv, 1rum&kök

25/1 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

26/1 Småttingarna, kl. 10.00 Svedala, Börringebarnen

*27/1 Musik och gestaltning, kl. 19.00 Malmö, Förintelsens minnesdag, Limhamns kyrka

*30/1 Bullen och blomman, kl. 11.00 Nyhamnsläge, Biblioteket

2/2 Vattenkalaset, kl. 9.30 Malmö, Smaragdens förskola

*4/2 Bullen och blomman, kl. 10.00 Lund, Klostergårdens bibliotek

*13/2 Vattenkalaset, kl. 11.00 Osby, Fritidsgården Pulsen

15/2 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

*16/2 Bullen och blomman, kl. 10.00 Jonstorp, Biblioteket

*18/2 Bageriet, kl. 10.00 Ödåkra, Biblioteket

*21/2 Bullen och blomman, kl. 16.00 Vittsjö, Medborgarhuset

*24/2 Bullen och blomman, kl. 9.30 Borrby, Församlingshemmet

*24/2 Bullen och blomman, kl. 12.30 Hammenhög

*24/2 Bullen och blomman, kl. 15.30 Gärsnäs

*28/2 Småttingarna, kl. 13.00 Ystad, Ystad teater

*1/3 Bullen och blomman, kl. 9.15 Veberöd, Fritid Veberöd

*1/3 Bullen och blomman, kl. 10.15 Veberöd, Fritid Veberöd

3/3 Småttingarna, kl. 9.30 Trelleborg, Dalajärs förskola

*5/3 Bageriet, kl. 14.00 Helsingborg, Stadsbiblioteket

8/3 Lilla Spökhistorien, kl. 9.30 Dalby, Skrylleängskolan

8/3 Skapande skola “Känslor”, Dalby, Skrylleängskolan

8/3 Åttonde mars all stars 8/3, kl. 20.00 Malmö, Blå båten

9/3 Skapande skola “Känslor”, Dalby, Skrylleängskolan

*11/3 Vattenkalaset, kl. 10.00 Malmö, Husie bibliotek

*12/3 Lilla Spökhistorien, kl. 14.00 Malmö, Teaterns dag, Lagret- Mazettihuset

14/3 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

15/3 You Me We, kl. 8.30 Dalby, Skrylleängskolan

15/3 You Me We, kl. 9.30 Dalby, Skrylleängskolan

15/3 Skapande skola “Värdegrund”, Dalby, Skrylleängskolan

16/3 Skapande skola “Värdegrund”, Dalby, Skrylleängskolan

*19/3 Bullen och blomman, kl. 11.00 Viken, Biblioteket

20/3 Teater och musik, kl. 18.00 Malmö, Limhamns kyrka

23/3 Bageriet, kl. 9.30 Höör, Älvkullen

23/3 Bageriet, kl. 10.30 Höör, Älvkullen

*31/3 Bageriet, kl. 10.00 Påarp, Biblioteket

*3/4 Bageriet, kl. 14.00 Sölvesborg, Fritidsgården

4/4 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

*5/4 Allsång & Varieté med Magnus & Matilda + Gäster, kl. 20.00 Malmö, Blå båten

*7/4 Bageriet, kl. 10.00 Helsingborg, Drottninghögs bibliotek

*9/4  Bullen och blomman, kl. 12.00 Lerberget, Biblioteket

11/4 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

14/4 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

15/4 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

*16/4 Sagoakuten, kl. 11-13 Bjuv, Biblioteket

18/4 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

19/4 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

20/4 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

21/4 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

25/4 Bullen och blomman, kl. 10.00 Rydebäck, Blidögatans förskola

27/4 Bullen och blomman, kl. 10.00 Hököpinge, Bruksparkens förskola

27/4 Monolog, kl. 14.00 Malmö, Eriksfält

28/4 Musikteater-framträdande, kl. 14.00 Limhamn, Öppet hus Pensionärer

29/4 You Me We, kl. 8.30 Ljungby, Hjortsbergskolan

29/4 You Me We, kl. 9.30 Ljungby, Hjortsbergskolan

29/4 You Me We, kl. 11.00 Ljungby, Hjortsbergskolan

29/4 You Me We, kl. 12.30 Ljungby, Hjortsbergskolan

*1/5 Bageriet, kl. 13.00 Malmö, Katrinetorp

*1/5 Bageriet, kl. 15.00 Malmö, Katrinetorp

2/5 Skapande skola “Värdegrund”, Ljungby, Hjortsbergskolan

3/5 Skapande skola “Värdegrund”, Ljungby, Hjortsbergskolan

4/5 Skapande skola “Värdegrund”, Ljungby, Hjortsbergskolan

10/5 Lilla Spökhistorien, kl. 8.30 Skurup

10/5 Lilla Spökhistorien, kl. 9.30 Skurup

10/5 Lilla Spökhistorien, kl. 10.30 Skurup

10/5 Skapande skola “Känslor”, Skurup

11/5 Skapande skola “Känslor”, Skurup

12/5 Skapande skola “Känslor”, Skurup

13/5 Skapande skola “Känslor”, Skurup

*15/5 Bullen och blomman, kl. 15.15 Malmö, Tomasgården

*19/5 Lilla Spökhistorien, kl. 9.15 Motala, Biblioteket

*19/5 Lilla Spökhistorien, kl. 10.30 Motala, Biblioteket

23/5 Vattenkalaset, kl. 9.30 Trelleborg, Klämmans förskola

27/5 Bullen och blomman, kl. 9.30 Helsingborg, Dalhems Östra förskola

27/5 Bullen och blomman, kl. 10.30 Helsingborg, Dalhems Östra förskola

28/5 Bageriet, kl. 13.00 Oxie, Församlingshemmet

30/5 Lilla Spökhistorien, kl. 9.00 Malmö, Hindby småskola

30/5 Lilla Spökhistorien, kl. 10.00 Malmö, Hindby småskola

30/5 Skapande skola “Känslor” Malmö, Hindby småskola

31/5 Skapande skola “Känslor” Malmö, Hindby småskola

1/6 Skapande skola “Känslor” Malmö, Hindby småskola

2/6 Sagor, kl. 9.30 Malmö, Limhamns församlingshem

9/6 Bullen och blomman, kl. 16.30 Svedala, Stationens förskola

*13/6 Bullen och blomman, kl. 14.00 Flyinge,

*18/6 Vattenkalaset, kl. 11.00 Vittsjö, Torget

*20/6 Bullen och blomman, kl. 14.00 Örtofta

*27/6 Bullen och blomman, kl. 10.00 Marieholm

*27/6 Bullen och blomman, kl. 14.00 Stehag

*28/6 Bullen och blomman, kl. 10.00 Löberöd, Hantverksgården

7/7 Bageriet, kl. 16.00 Höör, Gudmuntorp kyrka

9/7 Sagoakuten, kl. 11.00-13.00 Arlöv, Församlingshem

*15/7 Allsångs-show med Lilla Vilda Teatern, kl. 14.00 Malmö, Katrinetorp

*16/7 Allsångs-show med Lilla Vilda Teatern, kl. 14.00 Malmö, Katrinetorp

*17/7 Allsångs-show med Lilla Vilda Teatern, kl. 14.00 Malmö, Katrinetorp

*18/8 Åttonde mars all stars, kl. 20.00 Malmö, Blå båten

*19/8 Sagoakuten, kl. 13.45-15.45 Malmöfestivalen

*19/8 Allsångs-show med Lilla Vilda Teatern, kl. 16.00 Malmöfestivalen

*21/8 Lilla Spökshowen, kl. 15.00, Kågeröd

*26/8 Sagoakuten, kl. 15.00-17.00 Bjuv, Kalaset i Bjuv

*27/8 Lilla Spökhistorien, kl. 12.00 Bjuv, Kalaset i Bjuv

1/9 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

*3/9 Allsångs-show med Lilla Vilda Teatern, kl. 12.00 Malmö, Knutkalaset

*4/9 Trollet & Vätten, kl. 11.00 Torup, Skogens dag

*4/9 Trollet & Vätten, kl. 12.00 Torup, Skogens dag

*4/9 Trollet & Vätten, kl. 13.00 Torup, Skogens dag

8/9 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

*10/9 Småttingarna, kl. 11.00 Lerberget, Biblioteket

10/9 Sagoakuten, Malmö

12/9 Sagoakuten, kl. 15.00-17.00 Malmö, Rönnbärets och Rönnens förskola

*13/9 Bullen och blomman, kl. 9.00 Tomelilla, Biblioteket

*13/9 Bullen och blomman, kl. 10.15 Tomelilla, Biblioteket

15/9 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

*17/9 Bullen och blomman, kl. 14.00 Svalöv, Biblioteket

18/9 Vattenkalaset, kl. 14.00 Vollsjö, Bombi bitts förskola

21/9 Småttingarna, kl. Malmö, Junibackens förskola

22/9 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

*24/9 Småttingarna, kl. 11.00 Viken, Biblioteket

27/9 Bullen och blomman, kl. 10.00 Malmö, Knäbäcks förskola

*29/9 Bullen och blomman, kl. 15.30 Skegrie, Församlingshemmet

*1/10 Lilla spökhistorien, kl. 14.00 Arlöv, Möllegården

*2/10 Bullen och blomman, kl. 13.30 Båstad, Församlingsgården

*6/10 Småttingarna, kl. 9.00 Malmö, Lindängenbiblioteket

7/10 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

*8/10 Vattenkalaset, kl. 14.00 Klagshamn, Rotundan

10/10 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

11/10 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

12/10 Lilla Spökhistorien, kl. 9.30 Södra Sandby, Byahuset

12/10 Lilla Spökhistorien, kl. 10.30 Södra Sandby, Byahuset

12/10 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

13/10 Skapande skola, Lund, Fäladsgården

14/10 Bullen och blomman, kl. 10.15 Äsperöd, Änglamarks förskola

*15/10 Vattenkalaset, kl. 12.00 Löddeköpinge, Biblioteket

*18/10 Bageriet, kl. 10.00 Råå, Biblioteket

*20/10 Bullen och blomman, kl. 9.30 Stångby, Biblioteket

*20/10 Bullen och blomman, kl. 10.30 Stångby, Biblioteket

*22/10 Småttingarna, kl. 10.30 Tomelilla, Biblioteket

*26/10 Bageriet, kl. 10.00 Rydebäck, Biblioteket

27/10 Bullen och blomman, kl. 15.00 Höör, Frostavallen

*29/10 Småttingarna, kl. 14.00 Landskrona, Stadsbiblioteket

2/11 Lilla Spökhistorien, kl. 13.00 Flyinge, Församlingshemmet

*3/11 Småttingarna, kl. 9.30 Häljarp, Biblioteket

8/11 You Me We-showen, kl. 9.00 Billesholm, Jens Billeskolan

8/11 You Me We-showen, kl. 10.00 Billesholm, Jens Billeskolan

8/11 You Me We-showen, kl. 11.00 Billesholm, Jens Billeskolan

8/11 You Me We-showen, kl. 12.00 Billesholm, Jens Billeskolan

9/11 Skapande skola “Värdegrund”, Billesholm, Jens Billeskolan

10/11 Skapande skola “Värdegrund”, Billesholm, Jens Billeskolan

11/11 Skapande skola “Värdegrund”, Billesholm, Jens Billeskolan

*12/11 Bullen och blomman, kl. 13.00 Hörby, Biblioteket

15/11 Sagoakuten, kl. 10.00 Malmö, Herdinnans förskola

16/11 Sagoakuten, kl. 9.30 Malmö, Haga förskola

17/11 Lilla Spökhistorien, kl. 9.30 Södra Sandby, Byahuset

*20/11 Bageriet, kl. 13.00 Ystad, Ystad Teater

*22/11 Bullen och blomman, kl. 10.00 Lund, Lineros bibliotek

23/11 Sagoakuten, kl. 9.30 Malmö, Katrinelunds förskola

*24/11 Småttingarna, kl. 10.00 Jonstorp, Biblioteket

*27/11 Äventyret, kl. 14.00 Malmö, Limhamns bibliotek

29/11 Lilla Spökhistorien, kl. 9.15 Veberöd, Fritid Veberöd

29/11 Lilla Spökhistorien, kl. 10.15 Veberöd, Fritid Veberöd

*3/12 Äventyret, kl. 14.00 Helsingborg, Stadsbiblioteket

*10/12 Bageriet, kl. 13.00 Älmhult, Bygdegården i Diö

*17/12 Småttingarna, kl. 11.00 Nyhamnsläge, Biblioteket

*18/12 Sagoakuten- Jul, kl. 14.00 Malmö, Blå båten

*24/12 Julföreställning, kl. 11.00, Malmö, Limhamns kyrka