TURNÉSCHEMA 2006

2006

* Offentlig föreställning

25/1, Trollet, kl. 10.00, Hjärup (Lapptäckets fsk)
1/2, Vattenshowen, kl. 9.00+10.15, Malmö (Djupadalsskolan)
*9/2, Trollet, kl. 10.00, Lund (Västers bibliotek)
*11/2, Trollet, kl 13:00, Hörby (Biblioteket)
15/2, Showen om Noas ark, kl 12:00, Malmö (Kulturkompaniet)
*22/2, Showen om Noas ark, kl 13:00, Tomelilla (Teaterhallen)
25/2, Vattenshowen, kl 16.15, Malmö (Högskolan, K3)
*26/2, Trollet, kl. 14.00, Malmö (Bellevue bibliotek)
*28/2, Trollet, kl. 9.30, Lund (N Fäladen bibl.)
*2/3, Trollet, kl. 10.00, Lund (Nöbbelövs bibl.)
*4/3, Snurriga showen, kl. 11.00, Viken (Biblioteket)
5/3, Specialbeställd show, kl. 11.00, Malmö (Limhamn)
*11/3, Minishowen, kl 13:00, Helsingborg (Stadsbiblioteket)
11/3, Minishowen, kl. 11.00, Helsingborg (Stadsbiblioteket)
*15/3, Trollet, kl. 10.00, Lund (Stångby bibl.)
*17/3, Trollet, kl. 9.30, Lund (Klostergårdens bibl.)
*25/3, Showen om Noas ark, kl. 11.00, Helsingborg (Stadsbiblioteket)
*25/3, Showen om Noas ark, kl. 16.00, Malmö,Teaterns Dag (MAF)
*28/3, Trollet, kl. 10.00, Dalby (Biblioteket)
*5/4, Himlastund, kl. 10.00, Helsingborg (Elinebergs bibl.)
*6/4, Himlastund, kl. 10.00, Helsingborg (Drottninghögs bibl.)
7/4, Trollet, kl. 9.30 + 10.30, S Sandby (Byahuset)
*19/4, Himlastund, kl. 10.00, Helsingborg (Rosengårdens bibl.)
*20/4, Himlastund, kl. 10.00, Helsingborg (Laröds bibl.)
21/4, Trollet, kl. 9.30 + 10.30, S Sandby (Byahuset)
*24/4, Himlastund, kl. 10.00, Helsingborg (Råå bibl.)
*26/4, Himlastund, kl. 10.00, Helsingborg (Rydebäcks bibl.)
*27/4, Himlastund, kl. 10.00, Ödåkra (Biblioteket)
28/4, Vattenshowen, kl. 10.00, Löddeköpinge (Bullerbyns fsk)
28/4, Vattenshowen, kl 13:00, Furulund (Lackalänga fsk)
*3/5, Himlastund, kl. 9.00, Påarp (Biblioteket)
4/5, Vattenshowen, kl. 10.00, Kävlinge (Biblioteket)
*6/5, Vattenshowen, kl. 12:00, Lerberget (Biblioteket)
9/5, Superbus: Snällkaramellerna, kl. 9.30+10.30, Malmö (St Andreaskyrkan)
9/5, Superbus: Snällkaramellerna, kl.13.00, Malmö (St Andreaskyrkan)
*10/5, Himlastund, kl 10:00, Helsingborg (Ringstorps bibl.)
18/5, Showen om buden, kl 10:00, Tomelilla (Församlingshemmet)
20/5, Snurriga showen, kl 12:30, Malmö (Rönnens förskola)
21/5, Showen om Noas ark, kl.14.45, Linderöd
21/5, Showen om Noas ark, kl. 11.15, Tollarp
23/5, Vattenshowen, kl. 9.30, Malmö (Jeriko, BIV-galan)
7/6, Vattenshowen, kl 10:00, Dösjebro (Förskolan)
7/6, Vattenshowen, kl. 13.15, Hofterup (Henkelstorps fsk)
11/6, Superbus: Snällkaramellerna, kl. 15.00, Stehag (Församlingshemmet)
*4/7, Vattenshowen, kl. 14.00, Malmö (Lorensborg)
*4/7, Vattenshowen, kl. 10.00, Malmö (Lindängen)
*5/7, Vattenshowen, kl. 10.00, Malmö (Ellstorp)
*5/7, Vattenshowen, kl. 14.00, Malmö (Riseberga)
*6/7, Vattenshowen, kl. 14.00, Malmö (Törnrosen)
*6/7, Vattenshowen, kl. 10.00, Malmö (Fosietorp)
*7/7, Vattenshowen, kl. 10.00, Malmö (Grönalund)
*7/7, Vattenshowen, kl. 14.00, Malmö (Nydala)
*8/7, Vattenshowen, kl. 10.00+14.00, Malmö (Mölleplatsen)
*12/8, Vattenshowen, kl. 16.00, N Sandby (Tigerörafestivalen)
9/9, Showen om Noas ark, kl. 15.00, Degeberga (Församlingshemmet)
*10/9, Snurriga showen, kl. 12:00, Lund (St Hans kyrkan)
*14/9, Trollet, kl. 10.00, Veberöd (Biblioteket)
*23/9, Trollet, kl.13.00+14.00, Helsingborg (Stadsbiblioteket)
*30/9, Vattenshowen, kl 12:00, Ljungby (Torget)
*7/10, Vattenshowen, kl. 14.00, Kristianstad (Kulturhuset Barbacka)
13/10, Showen om Noas ark, kl. 10.00, Rydebäck (Kyrkan)
*15/10, Vattenshowen, kl. 14.00, Malmö (Bellevue bibliotek)
15/10, Specialbeställd show, kl. 11.00, Malmö (Limhamns kyrka)
*19/10, Vattenshowen, kl. 10.00, Staffanstorp (Biblioteket)
*21/10, Snurriga showen, kl. 13.30+14.45, Strömsnäsbruk (Rackethallen)
*31/10, Vattenshowen, kl. 10.00, Staffanstorp (Hjärupslundskolan)
12/11, Showen om Noas ark, kl. 11.00, Ränneslöv/Ysby
16/11, Showen om buden, kl. 9.30+10.45, Götene (Församlingshemmet)
23/11, Barn i världen-showen, kl. 10.00, Malmö (Rönnens förskola)
*25/11, Barn i världen-showen, kl 13:00, Helsingborg (Stadsbiblioteket)
30/11, Vattenshowen, kl. 10.00, Höllviken (Kämpingestugan)
7/12, Vattenshowen, kl. 10.15, Bjuv (Varagårdsskolan)
24/12, Specialbeställd show, kl. 11.00, Malmö (Limhamns kyrka)

 

En del datum utöver de i turnéschemat är uppbokade av andra jobbprojekt mm.

Gamla turnéscheman:

2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017