TURNÉSCHEMA 2016

2016

* Offentlig föreställning

*10/1 Lilla Spökhistorien, kl. 14.00 Dalby, Eginogården
14/1 Småttingarna, kl. 9.30 Malmö, Sofieholms förskola
18/1 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
21/1 Småttingarna, kl. 9.30 Bunkeflo, Villans förskola
23/1 Bageriet, kl. 10.30 Sjöbo, Stenänga förskola
*23/1 Ericsson/Medin, kl. 22 Eslöv, 1rum&kök
25/1 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
26/1 Småttingarna, kl. 10.00 Svedala, Börringebarnen
*27/1 Musik och gestaltning, kl. 19.00 Malmö, Förintelsens minnesdag, Limhamns kyrka
*30/1 Bullen och blomman, kl. 11.00 Nyhamnsläge, Biblioteket
2/2 Vattenkalaset, kl. 9.30 Malmö, Smaragdens förskola
*4/2 Bullen och blomman, kl. 10.00 Lund, Klostergårdens bibliotek
*13/2 Vattenkalaset, kl. 11.00 Osby, Fritidsgården Pulsen
15/2 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
*16/2 Bullen och blomman, kl. 10.00 Jonstorp, Biblioteket
*18/2 Bageriet, kl. 10.00 Ödåkra, Biblioteket
*21/2 Bullen och blomman, kl. 16.00 Vittsjö, Medborgarhuset
*24/2 Bullen och blomman, kl. 9.30 Borrby, Församlingshemmet
*24/2 Bullen och blomman, kl. 12.30 Hammenhög
*24/2 Bullen och blomman, kl. 15.30 Gärsnäs
*28/2 Småttingarna, kl. 13.00 Ystad, Ystad teater
*1/3 Bullen och blomman, kl. 9.15 Veberöd, Fritid Veberöd
*1/3 Bullen och blomman, kl. 10.15 Veberöd, Fritid Veberöd
3/3 Småttingarna, kl. 9.30 Trelleborg, Dalajärs förskola
*5/3 Bageriet, kl. 14.00 Helsingborg, Stadsbiblioteket
8/3 Lilla Spökhistorien, kl. 9.30 Dalby, Skrylleängskolan
8/3 Skapande skola “Känslor”, Dalby, Skrylleängskolan
8/3 Åttonde mars all stars 8/3, kl. 20.00 Malmö, Blå båten
9/3 Skapande skola “Känslor”, Dalby, Skrylleängskolan
*11/3 Vattenkalaset, kl. 10.00 Malmö, Husie bibliotek
*12/3 Lilla Spökhistorien, kl. 14.00 Malmö, Teaterns dag, Lagret- Mazettihuset
14/3 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
15/3 You Me We, kl. 8.30 Dalby, Skrylleängskolan
15/3 You Me We, kl. 9.30 Dalby, Skrylleängskolan
15/3 Skapande skola “Värdegrund”, Dalby, Skrylleängskolan
16/3 Skapande skola “Värdegrund”, Dalby, Skrylleängskolan
*19/3 Bullen och blomman, kl. 11.00 Viken, Biblioteket
20/3 Teater och musik, kl. 18.00 Malmö, Limhamns kyrka
23/3 Bageriet, kl. 9.30 Höör, Älvkullen
23/3 Bageriet, kl. 10.30 Höör, Älvkullen
*31/3 Bageriet, kl. 10.00 Påarp, Biblioteket
*3/4 Bageriet, kl. 14.00 Sölvesborg, Fritidsgården
4/4 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
*5/4 Allsång & Varieté med Magnus & Matilda + Gäster, kl. 20.00 Malmö, Blå båten
*7/4 Bageriet, kl. 10.00 Helsingborg, Drottninghögs bibliotek
*9/4  Bullen och blomman, kl. 12.00 Lerberget, Biblioteket
11/4 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
14/4 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
15/4 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
*16/4 Sagoakuten, kl. 11-13 Bjuv, Biblioteket
18/4 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
19/4 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
20/4 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
21/4 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
25/4 Bullen och blomman, kl. 10.00 Rydebäck, Blidögatans förskola
27/4 Bullen och blomman, kl. 10.00 Hököpinge, Bruksparkens förskola
27/4 Monolog, kl. 14.00 Malmö, Eriksfält
28/4 Musikteater-framträdande, kl. 14.00 Limhamn, Öppet hus Pensionärer
29/4 You Me We, kl. 8.30 Ljungby, Hjortsbergskolan
29/4 You Me We, kl. 9.30 Ljungby, Hjortsbergskolan
29/4 You Me We, kl. 11.00 Ljungby, Hjortsbergskolan
29/4 You Me We, kl. 12.30 Ljungby, Hjortsbergskolan
*1/5 Bageriet, kl. 13.00 Malmö, Katrinetorp
*1/5 Bageriet, kl. 15.00 Malmö, Katrinetorp
2/5 Skapande skola “Värdegrund”, Ljungby, Hjortsbergskolan
3/5 Skapande skola “Värdegrund”, Ljungby, Hjortsbergskolan
4/5 Skapande skola “Värdegrund”, Ljungby, Hjortsbergskolan
10/5 Lilla Spökhistorien, kl. 8.30 Skurup
10/5 Lilla Spökhistorien, kl. 9.30 Skurup
10/5 Lilla Spökhistorien, kl. 10.30 Skurup
10/5 Skapande skola “Känslor”, Skurup
11/5 Skapande skola “Känslor”, Skurup
12/5 Skapande skola “Känslor”, Skurup
13/5 Skapande skola “Känslor”, Skurup
*15/5 Bullen och blomman, kl. 15.15 Malmö, Tomasgården
*19/5 Lilla Spökhistorien, kl. 9.15 Motala, Biblioteket
*19/5 Lilla Spökhistorien, kl. 10.30 Motala, Biblioteket
23/5 Vattenkalaset, kl. 9.30 Trelleborg, Klämmans förskola
27/5 Bullen och blomman, kl. 9.30 Helsingborg, Dalhems Östra förskola
27/5 Bullen och blomman, kl. 10.30 Helsingborg, Dalhems Östra förskola
28/5 Bageriet, kl. 13.00 Oxie, Församlingshemmet
30/5 Lilla Spökhistorien, kl. 9.00 Malmö, Hindby småskola
30/5 Lilla Spökhistorien, kl. 10.00 Malmö, Hindby småskola
30/5 Skapande skola “Känslor” Malmö, Hindby småskola
31/5 Skapande skola “Känslor” Malmö, Hindby småskola
1/6 Skapande skola “Känslor” Malmö, Hindby småskola
2/6 Sagor, kl. 9.30 Malmö, Limhamns församlingshem
9/6 Bullen och blomman, kl. 16.30 Svedala, Stationens förskola
*13/6 Bullen och blomman, kl. 14.00 Flyinge,
*18/6 Vattenkalaset, kl. 11.00 Vittsjö, Torget
*20/6 Bullen och blomman, kl. 14.00 Örtofta
*27/6 Bullen och blomman, kl. 10.00 Marieholm
*27/6 Bullen och blomman, kl. 14.00 Stehag
*28/6 Bullen och blomman, kl. 10.00 Löberöd, Hantverksgården
7/7 Bageriet, kl. 16.00 Höör, Gudmuntorp kyrka
9/7 Sagoakuten, kl. 11.00-13.00 Arlöv, Församlingshem
*15/7 Allsångs-show med Lilla Vilda Teatern, kl. 14.00 Malmö, Katrinetorp
*16/7 Allsångs-show med Lilla Vilda Teatern, kl. 14.00 Malmö, Katrinetorp
*17/7 Allsångs-show med Lilla Vilda Teatern, kl. 14.00 Malmö, Katrinetorp
*18/8 Åttonde mars all stars, kl. 20.00 Malmö, Blå båten
*19/8 Sagoakuten, kl. 13.45-15.45 Malmöfestivalen
*19/8 Allsångs-show med Lilla Vilda Teatern, kl. 16.00 Malmöfestivalen
*21/8 Lilla Spökshowen, kl. 15.00, Kågeröd
*26/8 Sagoakuten, kl. 15.00-17.00 Bjuv, Kalaset i Bjuv
*27/8 Lilla Spökhistorien, kl. 12.00 Bjuv, Kalaset i Bjuv
1/9 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
*3/9 Allsångs-show med Lilla Vilda Teatern, kl. 12.00 Malmö, Knutkalaset
*4/9 Trollet & Vätten, kl. 11.00 Torup, Skogens dag
*4/9 Trollet & Vätten, kl. 12.00 Torup, Skogens dag
*4/9 Trollet & Vätten, kl. 13.00 Torup, Skogens dag
8/9 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
*10/9 Småttingarna, kl. 11.00 Lerberget, Biblioteket
10/9 Sagoakuten, Malmö
12/9 Sagoakuten, kl. 15.00-17.00 Malmö, Rönnbärets och Rönnens förskola
*13/9 Bullen och blomman, kl. 9.00 Tomelilla, Biblioteket
*13/9 Bullen och blomman, kl. 10.15 Tomelilla, Biblioteket
15/9 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
*17/9 Bullen och blomman, kl. 14.00 Svalöv, Biblioteket
18/9 Vattenkalaset, kl. 14.00 Vollsjö, Bombi bitts förskola
21/9 Småttingarna, kl. Malmö, Junibackens förskola
22/9 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
*24/9 Småttingarna, kl. 11.00 Viken, Biblioteket
27/9 Bullen och blomman, kl. 10.00 Malmö, Knäbäcks förskola
*29/9 Bullen och blomman, kl. 15.30 Skegrie, Församlingshemmet
*1/10 Lilla spökhistorien, kl. 14.00 Arlöv, Möllegården
*2/10 Bullen och blomman, kl. 13.30 Båstad, Församlingsgården
*6/10 Småttingarna, kl. 9.00 Malmö, Lindängenbiblioteket
7/10 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
*8/10 Vattenkalaset, kl. 14.00 Klagshamn, Rotundan
10/10 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
11/10 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
12/10 Lilla Spökhistorien, kl. 9.30 Södra Sandby, Byahuset
12/10 Lilla Spökhistorien, kl. 10.30 Södra Sandby, Byahuset
12/10 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
13/10 Skapande skola, Lund, Fäladsgården
14/10 Bullen och blomman, kl. 10.15 Äsperöd, Änglamarks förskola
*15/10 Vattenkalaset, kl. 12.00 Löddeköpinge, Biblioteket
*18/10 Bageriet, kl. 10.00 Råå, Biblioteket
*20/10 Bullen och blomman, kl. 9.30 Stångby, Biblioteket
*20/10 Bullen och blomman, kl. 10.30 Stångby, Biblioteket
*22/10 Småttingarna, kl. 10.30 Tomelilla, Biblioteket
*26/10 Bageriet, kl. 10.00 Rydebäck, Biblioteket
27/10 Bullen och blomman, kl. 15.00 Höör, Frostavallen
*29/10 Småttingarna, kl. 14.00 Landskrona, Stadsbiblioteket
2/11 Lilla Spökhistorien, kl. 13.00 Flyinge, Församlingshemmet
*3/11 Småttingarna, kl. 9.30 Häljarp, Biblioteket
8/11 You Me We-showen, kl. 9.00 Billesholm, Jens Billeskolan
8/11 You Me We-showen, kl. 10.00 Billesholm, Jens Billeskolan
8/11 You Me We-showen, kl. 11.00 Billesholm, Jens Billeskolan
8/11 You Me We-showen, kl. 12.00 Billesholm, Jens Billeskolan
9/11 Skapande skola “Värdegrund”, Billesholm, Jens Billeskolan
10/11 Skapande skola “Värdegrund”, Billesholm, Jens Billeskolan
11/11 Skapande skola “Värdegrund”, Billesholm, Jens Billeskolan
*12/11 Bullen och blomman, kl. 13.00 Hörby, Biblioteket
15/11 Sagoakuten, kl. 10.00 Malmö, Herdinnans förskola
16/11 Sagoakuten, kl. 9.30 Malmö, Haga förskola
17/11 Lilla Spökhistorien, kl. 9.30 Södra Sandby, Byahuset
*20/11 Bageriet, kl. 13.00 Ystad, Ystad Teater
*22/11 Bullen och blomman, kl. 10.00 Lund, Lineros bibliotek
23/11 Sagoakuten, kl. 9.30 Malmö, Katrinelunds förskola
*24/11 Småttingarna, kl. 10.00 Jonstorp, Biblioteket
*27/11 Äventyret, kl. 14.00 Malmö, Limhamns bibliotek
29/11 Lilla Spökhistorien, kl. 9.15 Veberöd, Fritid Veberöd
29/11 Lilla Spökhistorien, kl. 10.15 Veberöd, Fritid Veberöd
*3/12 Äventyret, kl. 14.00 Helsingborg, Stadsbiblioteket
*10/12 Bageriet, kl. 13.00 Älmhult, Bygdegården i Diö
*17/12 Småttingarna, kl. 11.00 Nyhamnsläge, Biblioteket
*18/12 Sagoakuten- Jul, kl. 14.00 Malmö, Blå båten
*24/12 Julföreställning, kl. 11.00, Malmö, Limhamns kyrka

 

En del datum utöver de i turnéschemat är uppbokade av andra jobbprojekt mm.

Gamla turnéscheman:

2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 20162017