TURNÉSCHEMA 2014

2014

* Offentlig föreställning

*3/1 Bageriet (Premiär) kl.10.30 Höör (Biblioteket)
12/1 Bageriet kl.14.00 Dalby (Eginogården)
*18/1 Bageriet kl.11.00 Nyhamnsläge (Biblioteket)
21/1 Vattenshowen kl.10.00 Trelleborg (Näktergalens fsk)
31/1 Lilla Spökshowen kl.12.00 Fagerhult (Fsk Ekebacken)
6/2 Bageriet kl.9.30 Lund (Tunaskolan)
*11/2 Lilla Spökshowen kl.10.00 Veberöd (Biblioteket)
*14/2 Bageriet kl.10.00 Borrby (Församlingshemmet)
14/2 Bageriet kl.13.00 Hammenhög (Församlingshemmet)
*16/2 Bageriet kl.16.00 Vittsjö (Medborgarhuset)
*18/2 Bageriet kl.11.00 Sölvesborg (Församlingshemmet)
*22/2 Bageriet kl.11.00 Gislaved (Biblioteket)
*27/2 Bageriet kl.9.30 Jonstorp (Biblioteket)
*1/3 Småttingarnas show kl.10.30 Tomelilla (Biblioteket)
*13/3 Bageriet kl.10.00 Helsingborg (Drottninghögs bibliotek)
*15/3 Bageriet kl.11.00 Viken (Biblioteket)
*18/3 Bageriet kl.10.00 Helsingborg (Råå bibliotek)
*23/3 Småttingarnas show kl.15.00 Eslöv (Stadsbiblioteket)
24/3 Lilla Spökshowen kl.12.30 Malmö (Sorgenfriskolan)
24/3 Lilla Spökshowen kl.10.30 Malmö (Sorgenfriskolan)
24/3 Lilla Spökshowen kl.9.30 Malmö (Sorgenfriskolan)
25/3 Skapande skola Malmö (Sorgenfriskolan)
26/3 Skapande skola Malmö (Sorgenfriskolan)
27/3 Skapande skola Malmö (Sorgenfriskolan)
28/3 Skapande skola Malmö (Sorgenfriskolan)
*29/3 Småttingarnas show kl.11.00 Malmö (Mazetti,Teaterns Dag)
*31/3 Bageriet kl.18.30 Tormestorp (Johannesgården)
*1/4 Bageriet kl.18.30 Sösdala (Kyrkans hus)
*3/4 Bageriet kl.10.00 Laröd (Biblioteket)
*5/4 Bageriet kl.12.00 Lerberget (Biblioteket)
11/4 Småttingarnas show kl.9.30 Lund (Järnåkraskolan)
*12/4 Bageriet kl.11.30 Malmö (Lindängenbiblioteket)
*23/4 Bageriet kl.9.30 Örkelljunga (Biblioteket)
*23/4 Bageriet kl.10.30 Örkelljunga (Biblioteket)
*7/5 Bageriet kl.10.00 Helsingborg (Ringstorps bibliotek)
15/5 Lilla Spökshowen kl.10.00 Alnarp (Solrosens fsk)
*18/5 Småttingarnas show kl.14.00 Bromölla
*28/5 Bageriet kl.18.15 Flyinge (Församlingshemmet)
*31/5 Bageriet kl.14.00 Malmö (Blå båten)
1/6 Lilla Spökhistorien kl.13.30 Stehag (Församlingshemmet)
3/6 Lilla Spökhistorien+Skapande skola kl.9.00 Malmö (Augustenborgsskolan)
9/6 Lilla Spökhistorien+Skapande skola kl.8.15 Malmö (Nydalateatern)
10/6 Bageriet kl.10.00 V Ingelstad (Månstorps förskola)
10/6 Skapande skola Malmö (Nydalateatern)
*14/6 Sagoakuten kl.12.00 Kulturfestivalen i Vittsjö
*25/6 Sagoakuten kl.10.00 Malmö (Folkets park)
*1/7 Sagoakuten kl.10.00 Malmö (Folkets park)
*4/7 Sagoakuten kl.10.00 Malmö (Folkets park)
*16/7 Bageriet kl.10.00 Genarp (Församlingshemmet)
*19/7 Ericsson/Medin, konsert kl.19.00 Strandbaden (Örestrand)
*8/8 Ericsson/Medin, konsert kl.18.30 Vellinge (Vellinge Gästis)
*17/8 Vattenkalaset kl. 14.00 Malmöfestivalen (Blå båten)
*7/9 Trollet och Vätten kl. 11 Torup (Bokskogens Dag)
*7/9 Trollet och Vätten kl. 12 Torup (Bokskogens Dag)
*7/9 Trollet och Vätten kl. 13 Torup (Bokskogens Dag)
14/9 Bageriet kl.10.00 Teckomatorp
16/9 Bageriet kl.17.00 Malmö (Limhamn församlingshus)
18/9 Småttingarna kl.9.30 Arrie (Förskolan)
22/9 Skapande skola Stehag (Stehagsskolan)
23/9 Skapande skola Stehag (Stehagsskolan)
24/9 Skapande skola Stehag (Stehagsskolan)
2/10 Skapande skola Stehag (Stehagsskolan)
3/10 Skapande skola Stehag (Stehagsskolan)
5/10 Bageriet kl.11.30 Lund (M Magdalena församlingshem)
6/10 Trollet och Vätten kl.9.30 Ystad
8/10 Småttingarna kl.9.00 Förslöv (Församlingshemmet)
8/10 Småttingarna kl.10.00 Förslöv (Församlingshemmet)
*8/10 Småttingarna kl.15.30 Hjärup (Bibliotek)
9/10 Skapande skola Lund (Fäladsgården)
10/10 Skapande skola Lund (Fäladsgården)
*11/10 Bageriet kl.11.00 Värnamo (Biblioteket)
*11/10 Bageriet kl.12.00 Värnamo (Biblioteket)
13/10 Skapande skola Lund (Fäladsgården)
14/10 Bageriet kl.10.00 Marieholm (Marieskolans idrottshall)
14/10 Skapande skola Lund (Fäladsgården)
15/10 Skapande skola Lund (Fäladsgården)
21/10 Vattenkalaset kl.10.00 Trelleborg (Näktergalens förskola)
*25/10 Lilla Spökhistorien kl.14.00 Hjärup (Hjärupslundsskolan)
*30/10 Lilla Spökhistorien kl.13.00 Munka Ljungby (Biblioteket)
*30/10 Lilla Spökhistorien kl.10.00 Munka Ljungby (Biblioteket)
*1/11 Lilla Spökhistorien kl.14.00 Malmö (Blå båten)
3/11 Lilla Spökhistorien+Skapande skola Malmö (Monbijouskolan)
3/11 Lilla Spökhistorien+Skapande skola Malmö (Monbijouskolan)
3/11 Lilla Spökhistorien+Skapande skola Malmö (Monbijouskolan)
4/11 Skapande skola Malmö (Monbijouskolan)
5/11 Skapande skola Malmö (Monbijouskolan)
6/11 Skapande skola Malmö (Monbijouskolan)
7/11 Skapande skola Malmö (Monbijouskolan)
13/11 Lilla Spökhistorien+Skapande skola Malmö (Risebergaskolan)
*15/11 Lilla Spökhistorien kl.13.00 Hörby (Biblioteket)
17/11 Lilla Spökhistorien+Skapande skola Malmö (Högaholmskolan)
18/11 Lilla Spökhistorien+Skapande skola Malmö (Lindängenskolan)
*22/11 Vattenkalaset kl.10.30 Perstorp (Biblioteket)
24/11 Småttingarna kl.10.15 Malmö (Galejonens förskola)
24/11 Bageriet kl.12.00 Malmö (Galejonens förskola)
15/12 Småttingarna kl.10.00 Trelleborg (Näktergalens förskola)
23/12 Julshow kl. 16.00 Malmö (Stadsmissionen)
*24/12 Julshow kl.11.00 Malmö (Limhamns kyrka)
*31/12 “Nyårsfén” vid Malmö opera kl. 13-17 Malmö (Magistratsparken)

 

En del datum utöver de i turnéschemat är uppbokade av andra jobbprojekt mm.

Gamla turnéscheman:

2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017