TURNÉSCHEMA 2019

2019

* Offentlig föreställning

 

6/1 Allsångsshowen, kl. 13.00 Klågerupsskolan, Klågerup

10/1 Välkommen in, kl. 10.00 Malmö, RF Bergs förskola

15/1 Sagoakuten, Lund, Sagostundens förskola

17/1 Sagoakuten, kl. 9.30 Rosengård, Malmö

17/1 Sagoakuten, kl. 10.30 Rosengård, Malmö

18/1 Välkommen in, kl. 10.00 Malmö, Skutans förskola

22/1 Lilla Spökhistorien, kl. 9.00 Lomma/Bjärred

22/1 Lilla Spökhistorien, kl. 10.00 Lomma/Bjärred

22/1 Lilla Spökhistorien, kl. 11.00 Lomma/Bjärred

23/1 Skapande skola “Känslor”, Lomma/Bjärred

24/1 Skapande skola “Känslor”, Lomma/Bjärred

25/1 Skapande skola “Känslor”, Lomma/Bjärred

28/1 Skapande skola “Känslor”, Lomma/Bjärred

29/1 Skapande skola “Känslor”, Lomma/Bjärred

30/1 Skapande skola “Känslor”, Lomma/Bjärred

31/1 Skapande skola “Känslor”, Lomma/Bjärred

4/2 Skapande skola, Fäladsgården

6/2 Välkommen in, kl. 10.00 Herdinnans förskola, Malmö

8/2 Sagoakuten, kl. 9.00 Malmö, Fridhemsskolan

8/2 Sagoakuten, kl. 10.00 Malmö, Fridhemsskolan

*10/2 Musikuppträdande, kl. 15.00 Malmö, Limhamns församling

11/2 Skapande skola “Sagoakuten”, Malmö, Fridhemsskolan

12/2 Skapande skola “Sagoakuten”, Malmö, Fridhemsskolan

13/2 Skapande skola “Sagoakuten”, Malmö, Fridhemsskolan

14/2 Skapande skola “Sagoakuten”, Malmö, Fridhemsskolan

*18/2 Äventyret, kl. 10.00 V Ingelstad, Biblioteket

27/2 Skapande skola, Fäladsgården

28/2 Skapande skola, Fäladsgården

1/3 Skapande skola, Fäladsgården

4/3 Skapande skola, Fäladsgården

5/3 Skapande skola, Fäladsgården

6/3 Skapande skola, Fäladsgården

7/3 Skapande skola, Fäladsgården

*9/3 Allsångsshowen, kl. 13.00 Höganäs, Biblioteket

*13/3 Bullen och blomman, kl. 10.00 Billesholm, Biblioteket

14/3 Bageriet, kl. 9.30 Malmö, Hästhagens förskola

*16/3 Äventyret, kl. 10.00 Malmö Teaterns dag, Mazettisalen

*17/3 Bullen och blomman, kl. 13.00 Ystads teater

*18/3 Bullen och blomman, kl. 9.00 Häljarp, Biblioteket

19/3 Äventyret, kl. 9.00 Bunkeflostrand, Broskolan

19/3 Äventyret, kl. 10.00 Bunkeflostrand, Broskolan

19/3 Äventyret, kl. 11.00 Bunkeflostrand, Broskolan

21/3 You Me We, kl. 9.00 Dalby, Hagalundsskolan

21/3 Skapande skola “Värdegrund”, Dalby, Hagalundsskolan

*23/3 Bageriet, kl. 10.30 Tomelilla, Biblioteket

*26/3 Bullen och blomman, kl. 10.00 Landskrona, Biblioteket

28/3 Välkommen in, kl. 10.00 Malmö, Hästhagens förskola

*28/3 Välkommen in, kl. 14.30 Glumslövs kyrka

30/3 Bageriet, kl. 14.00 Helsingborg, Stadsbiblioteket

*1/4 Bullen och blomman, kl. 14.00 Glumslöv, Biblioteket

3/4 Välkommen in, kl. Malmö, Tornfalkens förskola

5/4 Bageriet, kl. 9.30 Malmö, Mariehage förskola

*6/4 Bullen och blomman, kl. 10.30 Bara, Biblioteket

11/4 Välkommen in, kl. 9.30 Rosengård, Malmö

11/4 Välkommen in, kl. 10.30 Rosengård, Malmö

12/4 Välkommen in, kl. 9.30 Rosengård, Malmö

*13/4 Allsångsshowen, kl. 13.00 Lerberget, Biblioteket

*15/4 Bullen och blomman, kl. 14.00 Glumslöv, Biblioteket

25/4 Sagoakuten, kl. 9.00 S Sandby, Revingeskolan

25/4 Skapande skola “Vänskap”, S Sandby, Revingeskolan

26/4 Skapande skola “Vänskap”, S Sandby, Revingeskolan

30/4 Lilla Spökhistorien, kl. 9.00 Lomma/Bjärred

30/4 Lilla Spökhistorien, kl. 10.00 Lomma/Bjärred

2/5 Skapande skola “Känslor”, Lomma/Bjärred

3/5 Skapande skola “Känslor”, Lomma/Bjärred

6/5 Skapande skola “Känslor”, Lomma/Bjärred

7/5 Skapande skola “Känslor”, Lomma/Bjärred

8/5 Skapande skola “Känslor”, Lomma/Bjärred

*9/5 Allsångsshowen, kl. 10.00 Jonstorp, Biblioteket

10/5 Välkommen in, kl. 10.00 Malmö, Mariehage förskola

16/5 Bullen och blomman, kl. 10.00 Klagshamn, Smaragdens förskola

*17/5 Sagoakuten, kl. 9.30 Malmö, Fosie församling

*17/5 Sagoakuten, kl. 10.30 Malmö, Fosie församling

*18/5 Allsångsshowen, kl. 11.00 Nyhamnsläge, Biblioteket

22/5 Bageriet, Höör, Eden skola

22/5 Skapande skola, Höör, Eden skola

*13/10 Sagoakuten, kl. 12.30 Malmö, St Andreas församling

 

2020

 

En del datum utöver de i turnéschemat är uppbokade av andra jobbprojekt mm.

Gamla turnéscheman:

2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

2018